O projektu

Cílem tohoto projektu je umožnit co nejjednodušší nahlášení podezření z týrání zvířat kdekoli na území České republiky. Nevšímat si neštěstí těch nejzranitelnějších se nám příčí. Pokud se příčí i vám, pomozte Státní veterinární správě ČR najít ta zvířata, která potřebují pomoc, mnohdy akutně.

Historie projektu

Nápad vytvořit systém pro online hlášení týrání zvířat a na jeho propojení s úřady Státní veterinární správy ČR se zrodil v roce 2010. Jeho autorem je Martin Hauge, současný člen Dogpoint, o.p.s.

Dodnes je projekt v rámci ČR unikátní. Od roku 2018 má projekt svůj název – ALAN.

Projekt ALAN

Při tvorbě názvu tohoto projektu jsme nešli daleko. Alan byl psí troska, která znala jen kotec se studenou zemí a bez jídla. Po nějaké době se nám ale povedlo zdánlivě nemožné – změnit tuto hromádku neštěstí ve veselého a šťastného psa.

Alan původně vypadal jako kostra potažená kůží, osaměle ležící v kotci na studené zemi, bez jídla a jakékoli pozitivní pozornosti. Díky odhodlanosti svědků a spojení potřebných sil jsme „za pět minut dvanáct“ pro Alana vyslali veterinární sanitku. Jeho stav vyžadoval hospitalizaci na klinice.

Starala se o něj spousta lidí a další spousta na něj myslela a posílala mu sílu. A on, jako by to cítil, začal se i přes svůj vyšší věk uzdravovat. Z hromádky neštěstí, která nemohla ani chodit, se postupně stal obezřetně chodící a potom i běhající pes, který se dožadoval hry!

Několik dní před Vánocemi (2014) dostal ten nejlepší dárek. NOVÝ DOMOV.

Celý příbeh Alana (popis + fotografie) na Facebooku

Jeho příběh se šťastným koncem se stal impulsem k tomu, aby nikdo z nás nebyl lhostejný vůči týrání zvířat, i inspirací ke sledování dění kolem nás. V neposlední řadě je Alan důkazem toho, že i starší pes s pohnutým osudem může strávit podzim života ve šťastném domově plném lásky a péče.

Podívejte se sami!